PORADA | Po co nam sesja narzeczeńska?

A&M sesja narzeczeńska 35

Często w naszej korespondencji z parami młodymi czy na spotkaniach jesteśmy przez Was pytani o różne sprawy związane z fotografią ślubną. Dziś temat, który ostatnio baaardzo często omawiany – Co to jest sesja przedślubna? Po co nam sesja narzeczeńska? Do czego mogę wykorzystać zdjęcia z pleneru narzeczeńskiego? Znacie te pytania? Krążą Wam po głowie? Spokojnie, na wszystkie znajdziecie odpowiedź poniżej.

CO TO JEST SESJA NARZECZEŃSKA I PO CO NAM ONA?

N&S sesja narzeczeńska zapowiedź 16

Sesja narzeczeńska to fotograficzne spotkanie, na którym pary młode i fotografowie poznają się. To bezcenny z naszej perspektywy czas, bo możemy porozmawiać, zapoznać się bliżej, przełamać stres związany z pozowaniem i przebywaniem przed obiektywem, podpytać o Wasze priorytety fotograficzne, o Wasz ślub, jednym słowem poznajemy się i dzięki temu w dniu ślubu nie jesteśmy dla Was obcymi ludźmi, którzy biegają za Wami fotografując Wasz każdy krok. To daje Wam ogromne poczucie komfortu, a dla nas jest nieocenionym ułatwieniem w pracy (nie ma nic gorszego niż zestresowana Para Młoda, którą dodatkowo stresuje jeszcze obecność fotografów). Dlatego niwelowanie takich nieprzyjemności jest z naszej perspektywy bardzo istotne, stąd usługę sesji narzeczeńskiej dajemy Wam w pakiecie gratis.

WAW_5708

Dzięki wcześniejszemu poznaniu się na plenerze przełamujemy lody, co da się odczuć podczas reportażu. Czujecie się wtedy swobodniej, nie krępuje Was nasza obecność a nawet stajemy się niewidoczni. Dzięki temu możecie skupić się na tym co jest najważniejsze w dniu ślubu, a nie na nas 😉 A wszystko to z korzyścią dla Was i Waszego ślubu (i oczywiście też dla Waszych zdjęć).

Sesja narzeczeńska A&M 68

JAK WYKORZYSTAĆ ZDJĘCIA NARZECZEŃSKIE NA WESELU?

A&W 556

Plener przedślubny jest także świetną okazją, by przygotować zdjęcia, które możecie wykorzystać na swoim weselu. Zatem do czego można wykorzystać sesję narzeczeńską?

Poniżej kilka naszych propozycji:

  • sesja narzeczeńska jako element niespodzianki dla …pary młodej – zdarzyło się nam przygotowywać konspiracyjne prezenty dla Pary Młodej, wykorzystując do tego właśnie zdjęcia z pleneru narzeczeńskiego! Wyobraźcie sobie minę świeżo poślubionych małżonków, którym goście wręczają wydrukowane zdjęcie, oprawione w ramy właśnie z sesji narzeczeńskiej! Czad! Uwierzcie, fantastyczna sprawa. Albo pokaz slajdów, do którego wykorzysta się zdjęcia z sesji, których jeszcze para nie widziała. Tutaj szczególnie apel do świadków i przyjaciół pary – róbcie im niespodzianki! To najlepsza pamiątka z wesela 😀

E&K 398

  • zdjęcia przedślubne jako prezent na podziękowanie dla rodziców – tę opcję nasze pary młode wykorzystują najczęściej. Jedno zdjęcie z pleneru w eleganckiej ramce albo cały album ze zdjęć przedślubnych to ciekawy pomysł na podziękowania dla rodziców. Mogą być również prezentowane jako pokaz slajdów w trakcie podziękowań, którym wręczycie inny prezent.

P&P blog (107)

P&P blog (105)

A&W 565

  • zdjęcia z sesji narzeczeńskiej jako atrakcja na weselu – w zależności od Waszych preferencji sesja narzeczeńska może być wykorzystana jako pokaz slajdów na weselu podczas pierwszego Waszego pierwszego tańca, przy torcie, albo jako samodzielny pokaz uatrakcyjniający wesele. Ważne jest, aby takim pokazem nie zamęczyć gości, dlatego powinien być krótki, ale treściwy. Z naszych obserwacji wynika, że idealny czas to 1,5 – 2 minut w zupełności wystarczy.

E&K 394

E&K 393

J&H (148)

J&K 528

  • zdjęcia z sesji przedślubnej jako elementy dekoracji na weselu, np. wydrukowane zdjęcia w ramkach stanowiące dekoracje ściany, zdjęcia wiszące na sznurku pokazujące historię Waszej miłości wraz z wplecionymi fotografiami z sesji, etc.

M&P 571

M&P 350

km-020-2

J&K 408

  • zdjęcia z sesji narzeczeńskiej jako księga gości – widzieliśmy już wersję z wydrukowanym dużym zdjęciem, na którym Para Młoda się podpisuje lub jako typowa księga/album w której znajduje się historia znajomości pary młodej wraz z miejscami na zostawienie życzeń.

A&W 440

A&W 408

A&W 410

  • zdjęcia do zaproszeń ślubnych – dziś już coraz rzadziej wykorzystuje się ten pomysł, ale zdarza nam się przygotować zdjęcia z sesji właśnie do zaproszeń. Pamiętajcie jednak, że wręcza się je najpóźniej na 3 miesiące przed ślubem, a sam temat zaproszeń dobrze jest już rozpocząć na około 6 miesięcy przed weselem. Weźcie pod uwagę, że w takim wypadku zdjęcia do zaproszeń muszą być wykonane odpowiednio wcześniej.

WAW_9968

  • zdjęcia jako bezcenna pamiątka na całe życie – przyznajcie się ile tak naprawdę macie zdjęć razem? Za mało, co 😉 Nawet my, którzy na co dzień fotografujemy, w swoich zbiorach mamy niewiele zdjęć wspólnych (nie wliczam tu setek nieudanych selfie). I w zasadzie, gdyby nie sesja narzeczeńska, pewnie nie mielibyśmy ich za wiele. Dlatego słuchajcie nas i kolekcjonujcie takie bezcenne pamiątki. Później będziecie żałować, zobaczycie. Bo sesja poślubna to co innego, zupełnie inny klimat, inne zdjęcia. Sesja narzeczeńska jest taką Waszą pamiątką tego okresu, gdy jeszcze nie byliście małżeństwem, takim zakończeniem pewnego rozdziału. Miło jest mieć taką pamiątkę na całe życie. Dlatego, jeśli tylko to możliwe to róbcie sobie zdjęcia z tej sesji, nie traktujcie jej jako zło konieczne, przygotujcie się do niej odpowiednio wybierając miejsce i stylistykę całej oprawy. Niech będzie to Wasza ostatnia sesja stanu wolnego 🙂 A potem wybierzcie te ulubione kadry i oprawcie je w ramki do Waszego nowego małżeńskiego gniazdka!

A&M 005

Macie inne pomysły na wykorzystanie zdjęć z sesji narzeczeńskiej? Piszcie do nas, chętnie stworzymy listę, która zainspiruje inne Pary Młode do twórczego wykorzystania fotografii z pleneru przedślubnego.

WAW_0157

A po inne porady zapraszamy do naszych postów:

PORADA | Gdzie wykonać sesję ślubną lub narzeczeńską?

 

PORADY | Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

 

P&P blog (102-2)

Pozdrawiamy,

 

Marysia i Karol

Wawrzykowski Team

 

Reklamy

5 thoughts

  1. Uważam, że taka sesja to nie tylko okazja do przełamania lodów między fotografem a przyszłymi młodymi, jak słusznie zauważasz, ale naprawdę wyjątkowa przygoda i świetna pamiątka. Sesja pozbawiona stresu związanego z zadowalaniem gości i wypowiadaniem przysięgi, pełna lekkości i uczuć, nieprzestylizowana, naturalna. Cudowna rzecz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s